vratamares.cz

vratamares.cz

Při koupi nových garážových vrat jsou právě sekční vrata nejčastější volbou. Mezi jejich výhody patří praktické otevírání pod strop garáže i množství variant jejich vzhledu. Díky tomu lze vrata výborně sladit se vzhledem celého domu. Rozhodování o takovéto investici však budí mnoho otázek. Zodpovíme pět nejčastějších otázek, které vznáší zájemci o garážová sekční vrata.

1. Lze pořídit garážová sekční vrata s integrovanými vstupními dveřmi?

Integrované vstupní dveře otevíratelné nezávisle na celých vratech jsou nutností, pokud se do domu vchází přes garáž. Tato varianta ovšem není tak častá jako potřeba vyndat z garáže pouze zahradní náčiní či jízdní kolo, kvůli nimž je zbytečné otevírat celá vrata garáže, obzvlášť v případech, kdy jsou garážová vrata široká.

Integrované vstupní dveře nejsou u garážových sekčních vrat problém. Někdy se jako problematický může jevit vyšší práh, ale lze zakoupit i garážová vrata, která tento problém minimalizují a práh u integrovaných dveří je co nejnižší pro pohodlí i bezpečnost obyvatel domu.

2. Jak je to s tepelnou izolací sekčních garážových vrat?

Aby do vnitřku garáže nepronikal chlad zvenčí, je třeba aby bylo použito těsnění nejen po obvodu vrat, ale také ve spojích jednotlivých sekcí (panelů) tak, aby při zavření vrat byly zaizolovány mezery ve spojích. Izolační hodnota se pohybuje kolem U=0,5 W/m²K.

Pokud je třeba zvýšit izolační schopnost sekčních vrat (například v případě, že garáž bezprostředně sousedí s obytnou částí domu), lze zvolit dražší variantu – zateplená garážová sekční vrata nebo lze tepelnou izolaci vrat zvýšit pomocí umělohmotného profilu, který se instaluje společně se zárubní vrat a dokáže zvýšit tepelnou izolaci vrat až o 15 %.

3. Jaký je materiál garážových sekčních vrat a jaké jsou možnosti volby dekoru?

Ač mnohdy díky povrchovým úpravám vypadají některá garážová sekční vrata podobně jako plastové dveře či okna, použitím materiálem není plast. Vrata jsou vyrobena z ocelového plechu. Poloizolované panely vrat mají mezi plechy vložen polystyren, izolované panely potom mají prostor mezi plechy vyplněn polyuretanem.

Velmi vzácně se objevují i sekce (panely) vyrobené ze dřeva. Cena takových dveří se však pohybuje ve výrazně vyšší cenové hladině. Barvu vrat můžete vybírat z barevné palety RAL nebo můžete vybrat dekor dřeva, šíře výběru barev v dekoru dřeva se však u jednotlivých výrobců liší. Někteří výrobci nabízí i fóliované povrchy.

4. Jak lze vrata otevírat?

Otevírání garážových vrat lze ovládat manuálně nebo pomocí motoru. V druhém případě je možné vrata otevírat pomocí nástěnného tlačítka, klíčového spínače nebo na dálkové ovládání. Problém nenastane ani v případě výpadku elektrické energie. Vrata se odemknou nouzovým zámkem, odblokujete motor otevírání a vrata otevřete ručně.

5. Jak probíhá instalace a jaká je záruční doba?

Instalace garážových sekčních vrat probíhá většinou na vnitřní hraně garážového vchodu, právě tímto způsobem lze dosáhnout nejširšího vjezdu do garáže. Vrata vyžadují místo po obou stranách a dále nad vstupním otvorem. Pokud zde nemáte dostatek místa, lze použít speciální kování RSV, které se umisťuje na vnější hranu objektu.

Záruka běžně platí po 24 měsíců od instalace vrat, ale mnozí výrobci nabízí záruku podstatně delší. Nejčastěji se na dveřích pokazí automatické otvírání, proto na tuto komponentu doporučujeme zajistit co nejdelší záruku.

Komentáře (0)

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.