DRFG se soustředí na development v oblasti rezidenčních nemovitostí a logistiky

DRFG

Investiční skupina DRFG se mimo nákupu hotových nemovitostí pustila také do developerských projektů s vysokou přidanou hodnotou, a to především v oblasti rezidenčních nemovitostí a logistiky. Spravuje nemovitosti v Česku, Polsku a pokukuje po možnostech i v dalších zemích. Společnost Czech Home Capital, která je významným hráčem v oblasti nájemního bydlení, je nově součástí skupiny, což jen podpořilo unikátní postavení realitní divize na trhu.

Peter Hlaváč, nový generální ředitel DRFG, vstoupil do investiční skupiny Davida Rusňáka, zaměřené na investice do fondů a dluhopisů, v době vrcholící první vlny koronavirové krize. Ta logicky přinesla určitou stagnaci byznysu napříč celou ekonomikou. Tato situace umožnila se hned ze začátku věnovat restrukturalizaci skupiny a hledání vyšší efektivnosti a snižování nákladů. Tím společnost získala výrazný náskok. „Jakmile se ekonomika rozvolnila, mohli jsme se okamžitě naplno věnovat byznysu. Posílili jsme hlavně akvizičně obchodní oddělení. Při špičkové analytičnosti si držíme vysokou flexibilitu a schopnost rychle reagovat na nové investiční příležitosti na trhu. To je naše silná stránka“, dodává Peter Hlaváč. 

DRFG významně rozšířila realitní aktivity

Vedle průmyslového segmentu (telekomunikace a nově energetika) a finančních služeb je Real Estate nosnou částí podnikání skupiny. Investiční skupina doposud především nakupovala hotové nemovitosti, hlavně retailové parky. V tom je skupina Davida Rusňáka úspěšná, ale nadešel čas využít know-how DRFG a evolučně se posunout vpřed. Aktuálně se soustředí především na development. Většina projektů, kterým se v roce 2021 věnují, jsou již developerského charakteru, a to především v oblasti rezidenčních nemovitostí a logistiky.

3 segmenty, které skupinu v oblasti výstavby zajímají:

  1. Stále platí, že DRFG nejvíce zajímají retailové parky, kde jsou připraveni i stavět. Zejména Česko, Slovensko a Polsko, dále se aktivně věnují i zemím v jihovýchodní Evropě, kde je nasycenost trhu výrazně menší než v ČR a maloobchod stabilně roste vysokými tempy.
  2. Dalším segmentem je výstavba rezidenčních nemovitostí. Zde má společnost investičně již letos realizované projekty v Brandýse nad Labem nebo v novém fondu Czech Development Fund SICAV, a.s. realizují bytový dům v Praze na Spojovací. Další projekty stojí bezprostředně před podpisem. 
  3. Poslední segment je development logistiky, který doplňuje přímý maloobchodní prodej. Poptávka po logistice a lehké výrobě je i díky růstu e-commerce dlouhodobě vysoká. Pandemie růst jen akcelerovala.

Rezidenční nemovitosti a nájemní bydlení

Investiční skupina majetkově vstoupila do společnosti Czech Home Capital – dlouhodobého partnera, který má velké ambice na trhu nájemního bydlení. Skupina tím získala zcela unikátní postavení na realitním trhu, jelikož její aktivity či aktivity dceřiných společností naleznete v každé fázi nemovitostního řetězce: development, prostřednictvím Czech Home Capital nemovitosti DRFG pronajímá, spravuje a prodává a skrze Chytrého Honzu dokáže získat pro klienty financování, pojištění či zajistit realitní činnost. „Takovýto ucelený model nemá nikdo na trhu. To, že v tomto mimořádném roce byla EBITDA vyšší než v roce předloňském, považuji za potvrzení toho, že je skupina stabilní a čeká ji dobrá budoucnost“, říká Peter Hlaváč, generální ředitel skupiny Davida Rusňáka.

Autor: Michal Pecka