Infografika: Nejnavštěvovanější realitní weby v ČR

nemovitost-prodej

shutterstock.com

Vysoké provize a někdy i neseriózní jednání realitních kanceláří odrazují řadu majitelů od využívání jejich služeb při prodeji či pronájmu domu či bytu. V takovém případě vám nezbývá nic jiného, než si podat inzerát v novinách a na internetu. Na kterých realitních webech se vyplatí inzerovat? Podívejte se na zajímavou infografiku.

Inzertních serverů jsou desítky

Inzerát o prodeji či pronájmu nemovitosti můžete vložit buď na specializované realitní servery nebo na inzertní servery zabývající se nejen prodejem nemovitostí, ale prodejem obecně.

Na některých portálech lze vložit inzerát bezplatně, ale s jistými omezeními, jiné realitní servery nabízí vložení inzerátu za mírný poplatek. Za poplatek pak lze navíc objednat služby, které zvýší pravděpodobnost toho, že si vašeho inzerátu povšimne potenciální zákazník. Mezi tyto služby patří:

 • zvýraznění inzerátu
 • TOPování inzerátu – inzerát je po určitou dobu při vyhledávání umisťován na začátek seznamu vyhledaných nemovitostí
 • zobrazení inzerátu na úvodní stránce
 • umístění inzerátu také na sociální sítě
 • export inzerátu na další weby
 • videoprezentace na YouTube
 • neomezená doba zobrazení – bez příplatku  je doba zobrazení inzerátu na všech serverech časově omezena a po určitém čase je inzerát smazán

Některé realitní servery dokonce nabízí za poplatek vytvoření a dodání plachty na nemovitost s informací o prodeji dané nemovitosti a kontaktními údaji. Pořízení plachty na nemovitost zvyšuje úspěšnou prodejnost nemovitosti až o 30 %. Nezřídka totiž kupec bydlí nedaleko.

Kde inzerovat co nejúspěšněji?

Každý majitel chce získat zájemce o koupi či pronájem své nemovitosti v co nejkratším časovém intervalu. Z toho důvodu je třeba správně zvolit portál, na nějž umístíte svůj inzerát. Jistě nechcete ztrácet čas inzerováním na málo navštěvovaných webových stránkách. O úspěšnosti daného serveru vám jistě něco napoví počet inzerátů zde umístěných a jejich aktuálnost. Jenomže, kdo má čas a chuť si toto ověřovat?

zdroj: realitnirevoluce.cz

zdroj: realitnirevoluce.cz

Bližší informace o návštěvnosti realitních serverů můžete také získat ze statistik na serveru realitnirevoluce.cz. Svůj inzerát potom můžete vložit na nejnavštěvovanější inzertní servery sami nebo využít pohodlí, které nabízí tato služba. Stačí veškeré informace vyplnit pouze jednou a posléze bude váš inzerát vystaven nejen na těchto stránkách, ale bude za drobný poplatek umístěn zároveň na 60 dalších nejvýznamnějších realitních serverů. Tím ušetříte nejen čas za vkládání 60 inzerátů na různé weby, ale i peníze, které byste museli jednotlivým inzertním serverům zaplatit.

Kromě vystavení inzerátu nabízí realitnirevoluce.cz také:

 • prodej plachet na nemovitost
 • právní služby
 • vzory smluv zdarma
 • finanční služby
 • poradnu prodejcům nemovitostí
 • mnoho zajímavých článků a novinek v oblasti realitního trhu (informace o dani z nemovitosti, informace o zápisu do katastru nemovitostí, …).
 • registrovaní uživatelé mohou navíc soutěžit o zajímavé ceny

Vložení inzerátu je velmi snadné, pro snadnější orientaci naleznete na webu i návod, jak inzerát vložit. Inzerát mohou vložit pouze osoby nabízející vlastní nemovitost, nikoliv realitní kanceláře. U inzerátu je umístěn kontakt přímo na vaši osobu, nejčastěji telefon a e-mail. Pokud jste však přes den pracovně vytíženi a nemůžete vyřizovat telefonáty, lze k inzerátu přidat telefon na infolinku realitnirevoluce.cz. Na infolince mohou zájemci o nemovitost zanechat vzkaz, který vám bude přeposlán na e-mail. Nepřijdete tak o žádného zájemce o vaši nemovitost, aniž byste museli během dne zvedat telefony.