Našli jste dobrou nemovitost pozor na sousedy!

V dnešním článku si povíme pár rad, jak kupují nemovitosti zkušení obchodníci. Většina z nás kupuje nemovitost jednou maximálně dvakrát za život, takže vám tyto rady jistě přijdou vhod.

Obecně platí jako z každou jinou výhodnou koupí, že pokud narazíte na skvělou nabídku, má to obvykle háček. U takové nabídky je dobré být obzvlášť ostražití, protože když se nad tím zamyslíte. Proč by někdo prodával nemovitost levně, když ji může prodat i podstatně dráž?

A nezapomeňte si vaši nemovitost co nejdříve pojistit!

Problémoví sousedi

Častým problémem nemovitostí, které jsou na atraktivním místě jsou právě sousedé. Problémoví sousedé vám hodně sráží cenu. Je dobré alespoň v rámci možností ještě před koupí navázat kontakt s eventuálními budoucími sousedy. Tím sice nebudete mít jistotu, že s nimi problémy v budoucnu nebudou, ale riziko o něco zmírníte. Zároveň bychom vám mohli tlumočit jeden příběh z praxe s dobrým koncem.

Paní si výhodně koupila malý domeček na lukrativním místě ve městě, ale až po čase zjistila, že její soused je nepořádný a domů si vodí hlučnou návštěvu. Byla z toho hodně špatná, protože za dům utratila poslední úspory a ještě si musela vzít hypotéku. Byla na všechno sama, protože manžel ji již dříve umřel a děti se odstěhovaly daleko. Nakonec se problém vyřešil sám, protože problémový soused umřel a rázem měla paní klid a dům se podstatně zhodnotil. Takže si opravdu dávejte bacha na problémové sousedy – mohou vás připravit o mnoho let vašeho poklidného života!