shutterstock.com

shutterstock.com

Hledáte příležitosti, do čeho byste mohli snadno a efektivně investovat tak, aby vám peníze neležely ladem a postupně se zhodnocovaly? Investice do nemovitosti patří ke konzervativním investicím, kde riziko vysoké ztráty je minimální. Průměrné zhodnocení se pohybuje kolem 5% ročně. Jak na to?

Na co je třeba myslet před koupí nemovitosti?

V současné době, nízkých hypotéčních sazeb, patří k vůbec nejvýhodnějším způsobům investice do nemovitostí. Ve chvíli, kdy chcete investovat do nějaké reality, je samozřejmě nutné disponovat určitými informacemi. Není radno se pustit do koupě bytu ve chvíli, kdy nic nevíte o dané lokalitě a konkrétní nemovitosti. Stejně tak si musíte ujasnit, jakým způsobem budete nemovitost využívat. Pro účely investice je rozhodně dobré si zajistit nájemníky, kteří vám budou platit pravidelný měsíční nájem. Z tohoto nájmu můžete financovat vaši hypotéku. Je spousta lidí, kteří na hypotéku nedosáhnou a jsou odkázáni na nájemní bydlení.

Během let se vám tak investice navrátí, přičemž nemovitost bude mít stále svou hodnotu. V případě potřeby ji tak po letech můžete prodat a vydělat na tom.

Pomoc s investicí do nemovitosti

V případě investice do nemovitosti je praktické se spojit s nějakou firmou, která vám s ní pomůže. Společnost Musil Reality například nabízí komplexní služby v této oblasti. Ve chvíli, kdy hodláte koupit byt či dům, případně i pozemek, vytipuje vám nejvhodnější nemovitost, která bude vyhovovat vašim požadavkům a nárokům. Dále pak zajistí veškeré náležitosti, které jsou v souvislosti s koupí, případně i správou nemovitostí spojeny. Vy se tak sami nebudete muset téměř o nic starat. Firma také při investici do nemovitosti garantuje roční výnos od 5% p.a., obvykle však bývá až dvojnásobný.

Investice do budoucna

Nemovitost, kterou pořídíte ve spolupráci s realitní firmou, například zmíněnou společností Musil Reality, bude výhodnou investicí, kterou oceníte zejména v budoucnu. Ve chvíli, kdy máte dostatek finančních prostředků, je určitě dobré o takovéto investici minimálně uvažovat. Dnes, kdy je situace na trhu s realitami poměrně stabilní, je investice ještě výhodnější.

5 komentářů

 1. No ještě je třeba dodat, že je nutné zařídit vhodnu hypotéku, je třeba podle mě lepší, vzít si vyšší hypotéku, za kteoru koupíte i dvy byty, vyplatí se to.

  Komentář by marcel bos — 5.5.2014 @ 09:44

 2. Investice do nemovistosti by se mi dost líbila, jenže pro nás obyčejné „chudáky“ co už jednu hypotéku na vlastní bydlení mají, to asi není. druhou hypotéku vám prostě nikde nedají…

  Komentář by mahi — 6.5.2014 @ 13:18

 3. my jsme do toho šli, koupili jsme byt za 1,5mil a pronajímáme ho studentům, platí nám tak hypotéku a ještě zbyde něco navíc, takže pohoda, můžu jen doporučit

  Komentář by walda — 15.5.2014 @ 07:26

 4. koupě bytu a jeho pronájem je dost vhodná investice, nájemníci vám to zaplatí, takže pohoda, jen je opravdu dost důležité věnovat se nájemní smlouvě, někteří lidé se totiž k pronajatému bytu chovají hrozně, v tom je asi největší riziko

  Komentář by elis — 21.5.2014 @ 11:06

 5. nechcete si koupit muj sklípek a pak ho pronajímat aby vám ho někdo zaplatil?

  Komentář by nempro — 5.6.2014 @ 22:04

Sorry, the comment form is closed at this time.