Přemýšlíte o pronájmu vašeho bytu? Jak správně nastavit výši kauce se dozvíte v našem článku.

Kauce je v podstatě jistina, která vás chrání před případnými škodami na vašem majetku či riziku nezaplacení nájmu. Tak by na ni mělo být nahlíženo. Obvykle se stanovuje ve výši 1-3 nájmů. Záleží na domluvě mezi pronajímatelem a nájemcem. Při dlouhodobějším pronájmu je možné domluvit se na postupném snížení kauce.

Výše kauce a nakládání s ní by mělo být vždy stanoveno smluvně. Je to důležité pro obě strany v případných sporech. A takových sporů není málo. Bohužel při špatné smlouvě na dobu neurčitou je dost složité vzniklou situaci řešit a nájemce má často větší jistoty než vy jako majitel nemovitosti.

Výše kauce je pro některé nájemníky rozhodující

Pokud budeme uvažovat průměrný být s nájmem 10 000Kč, tak při kauci ve výši 3 nájmů se jedná o 30 000Kč. K této částce si ještě přičteme první nájem a dostáváme se na úroveň 40 000Kč, který musí nájemník zaplatit při nastěhování. Zároveň často v této době pořizuje nové vybavení do bytu a potřebuje mít k dispozici další peníze. Nebudeme si nic nalhávat, ale tyto peníze má pohromadě málokdo, takže je škoda si vysokou kaucí odradit slušného nájemníka.

 

Komentáře (1)

  1. Doporucuji kauci co nejvyssi, protoze pak mate alespon z ceho pokryt pripadnou skodu a zaroven nepodcenujte smlouvu

    Komentář by Realitni profik — 19.9.2011 @ 13:32

Sorry, the comment form is closed at this time.